X

Logowanie



Zapomiałaś/eś hasła? Przejdź do procedury resetującej.

KOMENTOWANIE WIERSZY

Wiersz Miesiąca 0
wolny
2024-09-19 06:39
myśli wiją się w ciasnych warkoczach zdań
oczy przeglądają mapy nieznanych krain
czegoś szukają, coś dostrzegają, niewiele mówią
większość chwali nieistniejące kolory

zwitek liter daje oddech satysfakcji
unosi dumę autora, usypia rozwój, budzi
słówka kłują jak kolce niewidzialnych róż
kropki krwawią znaczeniem, co nigdy nie zgasło

zdania toną w oceanie niedomówień
czytelnik szuka światła w wierszowanym szeregu
w ciszy między wersami wyłania się kształt –
echo uwagi, co nigdy nie zostało wyszeptane

w komentarzach, pełnych słów i interpretacji
odkrywamy prawdę ukrytą za maską zwodniczą
w miarę jak słowa zyskują nowe znaczenia
wiersz pozostaje żywy, czasem nieśmiertelny
autor

Ocena wiersza

Wiersz został oceniony
21 razy
Treść

6
12
5
8
4
1
3
0
2
0
1
0
0
0
Warsztat

6
1
5
19
4
0
3
1
2
0
1
0
0
0

Zaloguj się, aby móc dodać ocenę wiersza.





Komentarze

Kolor wiersza: zielony


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Driana
Driana
2024-11-01
Delektuje się treścia i myślą


sturecki
2024-11-01
Przykra sprawa, jeśli wzrok sprawia trudności. Teraz wiem, ale niewiele mogę zrobić, bo tu nawet czcionki nie można powiększyć.

Driana
2024-11-01
Ostatnim czasem niedowidze i potrzebuje lektora by mi czytal, wówczas latwiej zrozumiec mi dany wiersz lub komentarz.

🍃🍀

sturecki
2024-11-01
To ogromna satysfakcja widzieć, jak tekst oddziałuje – delektowanie się treścią i myślą to znak, że przekaz wiersza naprawdę rezonuje.

Wanda Kosma
Wanda Kosma
2024-09-21
Pięknie. Pozdrawiam serdecznie :)

Elżbieta
Elżbieta
2024-09-19
Dyżurne pytanie polonistki za moich szkolnych czasów brzmiało "co poeta miał na myśli ?" serdecznie miałam dosyć pytań i zmyślania odpowiedzi, dlatego pisząc komentarze, odnoszę się do własnych oczuć i myśli o treści wiersza, piszę jakie wywarł na mnie wrażenie. Czytam z uwagą i jeśli nic mi nie przychodzi do głowy nie piszę komentarza.
Przyznam się, że zaskoczyłeś mnie tematem wiersza, ale okazał się ciekawy i twórczy w sensie intelektualno/ refleksyjnym!
Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego wieczoru:)⭐


sturecki
2024-09-20
Tak, pamiętam to pytanie z podstawówki, ale polonistkę miałem bardzo dobrą i z tamtych czasów pamiętam, że większość poetów nie żyje i nie wiadomo co mieli na myśli, itp. Dziękuję za ocenę i pozytywne refleksje o wierszu.

canna
canna
2024-09-19
Zwykle komentuję ostrożnie, nigdy do końca nie wiem co poeta miał na myśli. Przenoszę wiersz na swój grunt i wyostrzam swoje zmysły i uczucia. Wiele wierszy coś wnosi w moją świadomość. Niektórych wierszy po prostu nie mam odwagi komentować. W Twoim wierszu ukazujesz mi nagą prawdę, bo przecież jesteś dobrym obserwatorem. Nie można Cię zbyć pięknymi słówkami. Pozdrawiam serdecznie :)


sturecki
2024-09-19
Dziękuję za szczere przemyślenia. Cieszę się, że moje wiersze skłaniają Cię do refleksji i wyostrzają Twoje zmysły. Doceniam Twoje słowa o nagiej prawdzie i moim warsztacie "obserwacyjnym".

rzabaprzezrz
rzabaprzezrz
2024-09-19
Komentowanie jest jak wierszy pisanie- odsłania autora. Myślę, że dobry wiersz powinien być jak lustro, i w ten sposób uniwersalny . Podziwiam Twoją pasję komentowania. A Twoje wiersze zawierają wiele myśli i obrazów, bogactwo, które trochę przytłacza, ale wzbudza we mnie podziw, że tyle na raz zbierasz i ogarniasz treści. Pozdrawiam ciepło 🌞🐸


sturecki
2024-09-19
Cieszę się, że dostrzegasz bogactwo myśli w moich utworach – to dla mnie ważne. Pozdrawiam serdecznie!

Julie_Anne
Julie_Anne
2024-09-19
Podoba mi się w tym wierszu, to że ma wiele ukrytych znaczeń.
Z jednej strony można zrozumieć go tak, że niektórzy odbierają jedynie jego najprostszy przekaz, który tak naprawdę niewiele wnosi. Z drugiej nieraz może zostać skomentowany negatywnie przez brak zrozumienia autora, a z trzeciej, niektóre wiersze nabierają nowego znaczenia wraz z upływem czasu. Dlatego, kiedy chodziłam jeszcze do szkoły, drażniło mnie ograniczanie się do jednego klucza i interpretacji...
Pozdrawiam serdecznie :)


sturecki
2024-09-19
Cieszę się, że dostrzegasz wielowarstwowość wiersza. Zgadzam się, że różnorodność interpretacji jest ważna, a ograniczanie się do jednego klucza może być frustrujące. Czasem to właśnie w miarę upływu czasu odkrywamy nowe znaczenia, co czyni poezję tak fascynującą. Dzięki. Pozdrawiam.

Waldi1
Waldi1
2024-09-19
lubię czytać wiersze ...lecz pod nimi się nie rozpisuję ... jestem tu z doskoku i wtedy coś komentuję ... np ...dziś późno wstałem była dziesiąta ... lekka toaleta ...śniadanko ,,. zęby wypucowałem ... dwa okna umyłem ziemniaki obrałem ...teraz jadę na cmentarz ... rocznica śmierci taty ... i tak wszystko robię patroszę ... jestem w pisani oszczędny wlecz w czyny bogaty ... córce dużo pomagam... bo dużo pracuje ... więc albo tu godzinami siedzieć i brudem zarasta ...a przecie trzeba do sklepu ... a to dalej do miasta ... więc jadę na skróty ... pozdrawiam serdecznie ...


sturecki
2024-09-19
Na wszystko trzeba mieć czas. Doceniam ten przeznaczony na mój wiersz. Dzięki.

andrew
andrew
2024-09-19
My poeci

Układamy literki w zgrabne
słówka wersy zwrotki
niekiedy z rymami 
czy wiemy rozumiemy
o czym piszemy
czy wszyscy rozumieją sens
tego co tworzą
z tym bywa różnie
jak różnie najlepiej widać
w komentarzach
nieraz tak absurdalnych
i dziwnych że mogą być
dobrą satyrą
...
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia


sturecki
2024-09-19
Każdy ma swój los i dźwiga balast rzeczy do wykonania. Autor tworzy, a czytelnik odbiera. Pośrodku jest dzieło napisane i przeczytane. Skoro także komentujemy to jesteśmy po obu stronach. Tyle.

Larisa
Larisa
2024-09-19
Dla mnie najważniejsze w wierszu jest to, co wychodzi poza ramy zamysłu autora.
Cała ta emocjonalna nadbudowa.
Komentarz jest trudną formą wypowiedzi, a komentowanie wierszy wymaga uwagi, skupienia...
podzielenia się własnymi refleksjami. Bardzo doceniam komentarze czytelnicze... są dopełnieniem wierszy. Poezja bez odbiorcy umiera...
W dzisiejszym świecie AI, każde słowo wypowiedziane przez człowieka w komentarzu jest cenne.
Najcenniejsza jest interpretacja. Suchy komentarz, może nam napisać AI... można wrzucić wiersz na Opera AI i dostać komentarz... ale nie o taki komentarz przecież chodzi.
Serdecznie pozdrawiam
Serdecznie pozdrawiam


sturecki
2024-09-19
Zgadzam się, co do emocjonalnej nadbudowy i bardzo sobie cenię czytelnicze interpretacje. Pozdrawiam.

Annyczka
Annyczka
2024-09-19
Prawdziwe słowa) pozdrawiam


sturecki
2024-09-19
To tylko mój punkt widzenia, a jeśli przy tym jest prawdziwy, to satysfakcja u mnie duża. Miłego popołudnia.

Monia
Monia
2024-09-19
Zawsze trzeba się dobrze zastanowić w jaki sposób skomentować, żeby ktoś nie poczuł się urażony.Czasem słowa krytyczne są jak najbardziej potrzebne oczywiście pod warunkiem,że jest to krytyka konstruktywna.Nigdy nie napisałabym,że wiersz jest słaby raczej staram się to napisać w taki sposób, żeby autor czuł motywację do rozwoju jak i również do działania.Wiem to po sobie.Hejtu w komentarzach też nie uznaję,ale tutaj takowego nie ma i całe szczęście;) pozdrawiam serdecznie 😉


sturecki
2024-09-19
Zgadzam się, że konstruktywna krytyka jest kluczowa dla rozwoju, a odpowiedni sposób komentowania może motywować autorów do działania. Na tej stronie z atmosferą bywa różnie, ale tragedii nie ma. Pozdrawiam serdecznie.

Dagmara<sup>(*)</sup>
Dagmara(*)
2024-09-19
Na początek wybrałam sobie te wersy, które wybrała Katarzyna.
Bardzo wiele się kryje właśnie pomiędzy, może dlatego że piszę wolne wiersze i takie tez bardziej przemawiają do mnie, ale to nie znaczy, że nie czytam czy nie lubię rymowanych.
W komentarzach jestem raczej małomówna. Rzadko się zdarza, bym się "rozgadała", na tyle już mnie chyba znasz.
Każdy z Autorów oczekuje chociaż na kilka słów zainteresowania, to jest czasem technicznie niemożliwe.
Osobiście cenię sobie konstruktywne komentarze, szczególnie od Mistrzów. Strona pozwala na rozwój, ale nie zawsze można napisać, że wiersz jest słaby, bo to i tak będzie tylko moje spojrzenie a nie obiektywne a dla Autora, który pisze jak umie, jest najważniejszym bo "prosto z serca".
Myślę, że w Twoim wierszu jest za "gęsto" ciekawych spostrzeżeń, stąd może sprawiać wrażenie, że jest "ciężki". W każdym wersie ciekawe myśli, które można by rozwinąć jako osobne teksty.
Każdy z nas czytających szuka, czy znajduje to inna sprawa. Jeżeli tak, to nie każdy rozpisze się jak ja teraz.
Dobra, koniec wymądrzania :)
Przeczytałam, znalazłam dla siebie coś i serdecznie pozdrawiam :)


sturecki
2024-09-19
Dziękuję za szczerą refleksję. Cieszę się, że znalazłaś coś wartościowego w wierszu. Twoje podejście do komentarzy i docenianie konstruktywnej krytyki jest bardzo cenne, a uwagi o gęstości tekstu dają mi ciekawy kontekst do dalszej pracy. Pozdrawiam.

Katarzyna<sup>(*)</sup>
Katarzyna(*)
2024-09-19
Bliskie mi słowa.
Najcenniejsze dla mnie stwierdzenie kryje się w:
"w ciszy między wersami wyłania się kształt –
echo uwagi, co nigdy nie zostało wyszeptane" - tu zamyka się esencja poezji.
Dobrego dnia - kimkolwiek jesteś Autorze.
Kasia


sturecki
2024-09-19
Dziękuję za piękne słowa. Cieszę się, że te wersy mają dla Ciebie tak głębokie znaczenie. Życzę Ci również wspaniałego dnia.

Gminny Poeta
Gminny Poeta
2024-09-19
To takie masz komentarze. Nie napisałeś jednak spojrzenia z drugiej strony. Walę pochwały po to by podobne usłyszeć. Ale do tekstu. Jak dla mnie odrobinę za rozbiegany. A co do podsumowania. to wiersz jest żywy tylko w chwili gdy ktoś go czyta albo cytuje a tak to zdycha czekając na cud. Pozdrawiam z uśmiechem:)))


sturecki
2024-09-19
Dziękuję za szczery i dosadny komentarz. Rzeczywiście, pochwały mogą być motywujące i tworzyć przestrzeń dla wzajemnej wymiany. Osobiście, dużo komentuję, co w żadnej mierze nie odwzajemnia mojego zaangażowania, nie przejmuję się tym i ciągle poluję na merytoryczne opinie o moich utworach. Twoje spostrzeżenie o rozbieganiu tekstu jest cenne, bo ukazuje, jak ważna jest struktura wiersza. Zgadzam się, że wiersz ożywa w momencie, gdy ktoś go czyta lub cytuje – to wtedy zyskuje nową energię i sens.

Kinga
Kinga
2024-09-19
Trudno się nie zgodzić z powyższymi wersami :) Komentowanie jest sztuką , czasem o wiele trudniejszą , niż samo pisanie wiersza :) Pozdrawiam serdecznie :)


sturecki
2024-09-19
Zgadzam się. Komentowanie rzeczywiście wymaga umiejętności i wrażliwości, często jest bardziej skomplikowane niż pisanie samego wiersza. Cieszę się, że podzielasz to zdanie. Pozdrawiam.

Marek Żak
Marek Żak
2024-09-19
Ja teraz dużo więcej komentuję, niż wrzucam, to może rozleniwiająca temperatura. Wierszy, których nie rozumiem, osobistych, czy o charakterze religijnym nie komentuję, bo nie chcę mimowolnie urazić autora. Niby autor to nie peel, ale różnie bywa. jak napisałeś w ostatniej części, komentarze często więcej mówią o komentującym, niż tekst o autorze. Czy komplementy usypiają rozwój, też tak być może, ale nie musi.
Ciekawy, niebanalny wiersz o nas. Pozdrawiam.


sturecki
2024-09-19
Unikanie krytyki w przypadku intymnych tekstów jest zrozumiałe. Komplementy mogą być motywujące, ale warto też poszukiwać konstruktywnej krytyki, przynajmniej ja o nią zabiegam. Cieszę się, że wiersz wzbudził zainteresowanie.

Moona@
Moona@
2024-09-19
Ja jestem leniwa w komentowaniu ;)
Czasem zdarzy mi się rozpisać, ale raczej rzadko.
Pozdrawiam :)


sturecki
2024-09-19
Nie ma problemu. Każdy ma swój styl i tempo. Czasem krótkie, zwięzłe komentarze mogą być równie cenne, jak dłuższe analizy. Ważne, by dzielić się swoimi myślami w sposób, który jest dla Ciebie komfortowy. Dziękuję.

stefan4
stefan4
2024-09-19
Słońce ma śnieg roztapiać wiosną,
w trawie powinny cykać świerszcze,
topole niech pod niebo rosną...
Poeta musi mówić wierszem.

Mgła opatula górskie szczyty,
dziadek klekocze sztuczną szczęką,
o stylu wiersza pieprzy krytyk...
Poeta jest, by tworzyć piękno.

Gdy wre o sztuce waśń gorąca,
ptakom w ogrodzie mącąc ciszę —
niechaj poeta się nie wtrąca,
niech lepiej nowy wiersz napisze.


sturecki
2024-09-19
Nietypowo, czasami komentuję podobnie. Dziękuję za podzielenie się tym wierszem. Świetnie oddaje napięcie między krytyką a twórczością, podkreślając, że rola poety polega na tworzeniu piękna, nawet w obliczu sporów o sztukę.

LydiaDel
LydiaDel
2024-09-19
Autor przedstawia proces powstawania komentarzy, począwszy od czytania tekstu ("myśli wiją się w ciasnych warkoczach zdań"), do prób zrozumienia ("czytelnik szuka światła ") i do momentu, gdy czytającemu się wydaje, że zrozumiał zamysły i przesłanie autora "(między wersami wyłania się kształt").
Komentarz konstruktywny pomoże w rozwijaniu własnych umiejętności, poglądów.
Czy komentarz dopuszcza krytyczne spojrzenie na tekst? Tak, ale nie radzę. Pozytywna uwaga "daje oddech satysfakcji unosi dumę autora, usypia rozwój" - wg. autora.

Ten sam tekst każdy z czytających odbiera inaczej. Mnie się nawet zdarza, że nowe teksty za każdym razem interpretuję inaczej. Zależy od nastroju, samopoczucia i kondycji mentalnej w danym momencie.
Komentować nie jest łatwo. Po pierwsze tekst nie wystarczy tylko raz przeczytać. Lepiej jest po krótkiej przerwie z odświeżonym umysłem zrobić drugie podejście.
Faktycznie "słówka kłują jak kolce ", ale przecież jesteśmy na to nastawieni, jeżeli publikujemy, znajdą się też krytyczne uwagi. One dadzą nam impulsy do przemysleń, poprawek.
Czasem dopiero po przeczytaniu niektórych komentarzy sam autor sobie uzmysłowi, co napisał faktycznie. Zdarza się, gdyż teksty są wieloaspektowe.


sturecki
2024-09-19
Dziękuję za refleksję. Komentarz na temat komentowania jest obszerny i pouczający. Zgadzam się, że każdy tekst może być interpretowany na wiele sposobów, a konstruktywna krytyka - przynajmniej dla mnie - jest ważna.

Jastrz
Jastrz
2024-09-19
Czytuję wiersze regularnie (choć wolę na papierze, niż na ekranie komputera). "Konieczność" skomentowania zmusza mnie do uważniejszej, wnikliwszej lektury. Mimo to zdarza się, że nie umiem rozwikłać zagadki, jaką jest każdy z wierszy.


sturecki
2024-09-19
Nic odkrywczego. Przecież nikt z czytelników nie jest w stanie dokładnie odwzorować intencji autora, nawet jak w nie trafi, to żadnej pewności nie ma. Jedna z moich sentencji brzmi:
Nie jest ważne, co kto o mnie myśli,
tylko, co kto o mnie wie.

Odyseusz62
Odyseusz62
2024-09-19
Odkrywamy różne twarze pisząc różne komentarze.
ale pozdrawiam bez komentarza,


sturecki
2024-09-19
Zapomnę lub będę długo pamiętał,
że Twoja twarz - tym razem - zasłonięta.

klaks
klaks
2024-09-19
Bardzo ładnie, oryginalny temat wiersza. Czasami wiersze są jak modlitwa w której razem uczestniczymy, wtedy ciężko komentować, jest wspólna kontemplacja :)
Pozdrawiam serdecznie :)


sturecki
2024-09-19
Cieszę się, że wiersz wywołuje tak głębokie emocje i wspólną kontemplację. Pozdrawiam.


Autor poleca


Autor na ten moment nie promuje wierszy
Pokaż mniej



X

Napisz powód zgłoszenia komentarza do moderacji

X

Napisz powód zgłoszenia wiersza do moderacji

 

x
Polityka plików cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.

Klauzula Informacyjna

Szanowni Użytkownicy

Od 25 maja 2018 roku w Unii Europejskiej obowiązuje nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

W praktyce Internauci otrzymują większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi.

O tym kto jest Administratorem Państwa danych osobowych, jak je przetwarzamy oraz chronimy można przeczytać klikając link umieszczony w dolnej części komunikatu lub po zamknięciu okienka link "Polityka Prywatności" widoczny zawsze na dole strony.

Dokument Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

Czytaj treść polityki prywatności