X

LogowanieZapomiałaś/eś hasła? Przejdź do procedury resetującej.

Regulamin

"Postanowienia ogólne"

 

Definicje.

 Administrator - Mateusz Podwysocki zamieszkały w Łodzi przy ul. Rajdowa 22 m 44. Administrator prowadzi działalność nieewidencjonowaną w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców. Jednocześnie w relacjach z Użytkownikami Portalu (Konsumentami), Administrator jest przedsiębiorcą w rozumieniu art. 43(1) ustawy z dnia 23 kwietnia 1963 r kodeks cywilny (z poźn.zm)

 Opłata - oznacza konieczność wniesienia jednorazowej opłaty za założenie i użytkowanie konta w domenie https://twojewiersze.pl.

 Cennik- oznacza kwotę stałą w wysokości 10 zł za założenie i użytkowanie konta w domenie https://twojewiersze.pl.

 Kupujący - oznacza posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych osobę fizyczną, zwana dalej Użytkownikiem

 Konto płatne - oznacza, iż założenie i użytkowanie konta ma charakter odpłatny

 Konto bezpłatne – oznacza, iż założenie i użytkowanie konta ma charakter bezpłatny z zastrzeżeniem, o którym mowa w treści regulaminu (tylko w okresie promocyjnym).

 Metoda Płatności - oznacza aktualną, poprawną i akceptowaną metodę płatności, realizowaną przez niezależnego operatora płatności Autopay S.A.

 

 1. Rejestracja w Serwisie/Portalu jest płatna*

  Oznacza to konieczność wniesienia jednorazowej opłaty celem utworzenia konta i korzystania z Serwisu/Portalu. Koszt utworzenia konta wynosi 10 zł. Opłata jest jednorazowa niezależnie od długości utrzymania konta.

  * istnieje możliwość bezpłatnej rejestracji konta na Portalu, ale tylko w okresie promocyjnym wskazanym i określonym przez Administratora Portalu. Administrator Portalu o tym fakcie poinformuje nowych Użytkowników poprzez komunikat zamieszczony na stronie.


 2. Użytkownikowi wolno założyć tylko jedno konto na Portalu.

   


 3. 3.1.  Aby założyć konto należy:

  W przypadku rejestracji płatnej

  - podać e-mail

  - podać Nick autorski

  - ustalić hasło do konta

  - wypełnić pole "Kilka zdań o sobie"

  Należy także zaznaczyć pola:

  "akceptuję warunki Regulaminu oraz NETYKIETĘ Portalu".

  Oraz

  "zobowiązuję się uiścić opłatę za założenie konta po kliknięciu przycisku ZAREJESTRUJ SIĘ. Płatność BLIKIEM lub szybkim przelewem z Twojego banku".

  Następnie Użytkownik otrzyma wiadomość email z linkiem do bramki płatniczej, w której ma sposobność dokonać należnej opłaty poprzez udostępnione formy płatności i akceptacji przycisku płacę.

  W/w zrealizowane poprawnie czynności dają możliwość utworzenia konta i korzystania z Serwisu/Portalu. Osobnym, ale nieobowiązkowym jest korzystanie z odpłatnej formy grafik premium, której regulamin dostępny jest pod adresem https://www.twojewiersze.pl/pl/regulamin_grafik_premium

  UWAGI

  Podanie prawdziwych danych osobowych jest warunkiem poprawnie zrealizowanej płatności.

  Operatorem płatniczym (tzw. bramki płatniczej) jest Autopay S.A. z siedzibą w Sopocie przy ulicy Powstańców Warszawy 6, kod 81-718. Spółka została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000320590, NIP 585-13-51-185, REGON 191781561, więcej informacji znajduje się pod adresem https://autopay.pl/o-nas/grupa-autopay.

  Operator płatności ma do 24 godzin na potwierdzenie płatności Administratorowi Portalu. Potwierdzenie email stanowi dowód poprawnie wniesionej opłaty.

  Brak opłaty może być spowodowane m.in. brakiem środków, brakiem autoryzacji ze strony banku, błędnymi danymi, niewłaściwym logowaniem, przekroczeniem czasu trwania sesji. W takim przypadku należy skontaktować się z Administratorem Portalu poprzez stosowny formularz w dziale "Kontakt" lub klikając link https://www.twojewiersze.pl/pl/kontakt celem otrzymania nowego linku do płatności. W przypadku właściwej autoryzacji (potwierdzonym emailem), a brakiem możliwości utworzenia konta Użytkownik winien skontaktować się ze swoim Bankiem, operatorem płatności lub Administratorem Portalu. W przypadku Administratora Portalu termin rozpatrzenia reklamacji wynosi 14 dni od daty jej otrzymania.

  3.2. Aby założyć konto należy:

  W przypadku rejestracji bezpłatnej

  - podać e-mail (na który zostanie wysłany link aktywacyjny)

  - podać Nick autorski

  - ustalić hasło do konta

  - wypełnić pole "Kilka zdań o sobie"

  Należy także zaznaczyć pola:

  "akceptuję warunki Regulaminu oraz NETYKIETĘ Portalu".

  Następnie Użytkownik otrzyma wiadomość email z linkiem aktywacyjnym.

  W/w zrealizowane poprawnie czynności dają możliwość utworzenia konta i korzystania z Serwisu/Portalu. Osobnym, ale nieobowiązkowym jest korzystanie z odpłatnej formy grafik premium, której regulamin dostępny jest pod adresem https://www.twojewiersze.pl/pl/regulamin_grafik_premium

 4. Logowanie do konta polega na podaniu e-maila podanego przy rejestracji konta oraz ustalonego wcześniej hasła.

 5. Użytkownik może zmienić swój Nick trzykrotnie, jednak wtedy do nowego Nick'a dodawany jest za każdym razem symbol gwiazdki "*", który świadczy o tym, że dokonano takiej operacji.

 6. Nick autorski nie może zawierać nazw: admin, administrator, administracja, użytkownik, użytkownik usunięty, redaktor, moderator, moderacja...

 7. Użytkownik ma prawo zgłosić do Administracji żądanie usunięcia konta poetyckiego wraz z pozwiązaną z nim aktywnością na Portalu, w zgodzie z "polityką prywatności", jednak na ten sam e-mail nie będzie możliwości ponownego założenia konta.

"Postanowienia Szczegółowe"

 1. Po założeniu konta można komentować i/lub wziąć udział w dyskusji, dopiero po opublikowaniu jednego wiersza, a skorzystać z funcji "Oceń wiersz" dopiero po opublikowaniu trzech wierszy.

 2. Można dodać dowolną liczbę wierszy (jak do notatnika) ale "opublikować" jeden wiersz dziennie.

 3. Zgodnie z "polityką prywatności", adresy e mail (rejestracja) są wykorzystywane do kontaktów z Użytkownikami w kontekście codziennego życia i funkcjonowania Portalu. W związku z tym w ręce Użytkownika oddajemy "ustawienia prywatności".

  Lokalizacja:

  • zarządzaj kontem - zarządzaj ustawieniami i danymi swojego konta - zmień ustawienia prywatności

  Jeśli podczas rejestracji wyraziliśmy zgodę na otrzymywanie cyklicznych powiadomień pocztą elektroniczną, ustawienia prywatności mają następujące ustawienia "domyślne":

  • powiadom mailem kiedy wiersz będzie miał widoczne statystyki (TAK)
  • powiadom mailem kiedy mój wiersz dostanie komentarz/odpowiedź (TAK)
  • powiadom mailem kiedy mój komentarz dostanie odpowiedź (TAK)
  • powiadom mailem kiedy dostanę zaproszenie do przyjaciół (TAK)
  • powiadom mailem kiedy przyjaciel doda wiersz (TAK)
  • powiadom mailem kiedy obserwowany autor doda wiersz (TAK)

  Uwaga! Powiadomienia mailowe mają charakter maila zbiorczego, tak by nie zarzucać Użytkownika nadmiarem korespondencji.
  Udzielona podczas rejestracji zgoda lub jej brak, nie wpływa na poniższe ustawienia domyślne:

  • pokazuj listę przyjaciół na mojej stronie (TAK)
  • włącz opcję przyjaciół - pozwala na dodawanie do przyjaciół (TAK)
  • włącz opcję obserwowanych - pozwala na dodawanie do obserwowanych (TAK)

 4. Powiadamiacz
  Każde konto poetyckie jest obecnie wyposażone w powiadamiacz. Zgłasza się jako "numerek przy nicku" widoczny po zalogowaniu. Użytkownik klika w numerek by zobaczyć istotne dla niego powiadomienia.
  Powiadamiacz jest półdynamiczny i w pełni konfigurowalny - symbol koła zębatego. Więcej na jego temat można przeczytać w POMOC (strona główna) pod pozycją "Powiadamiacz" lub po kliknięciu w link

 5. Funkcja "Dodaj do przyjaciół"
  Użytkownik może skorzystać z funkcji "Dodaj do przyjaciół" i zaliczyć innego Użytkownika Portalu do grona przyjaciół, w następstwie autoryzacji. W efekcie przyjaciele są wzajemnie powiadamiani o publikacji swoich wierszy drogą mailową (patrz ustawienia prywatności). Nick naszego przyjaciela wraz z Awatarem prezentowany jest na naszym profilu.

 6. Funkcja "Dodaj do obserwowanych"
  Daje możliwość Użytkownikowi obserwowania poezji ulubionego Autora. Dodając do obserwowanych Użytkownik otrzymuje powiadomienia na skrzynkę pocztową o nowych wierszach wybranego Autora (patrz ustawienia prywatności).

 7. "Wiersz Miesiąca"
  Wiersz Miesiąca posiada cechy zabawy i konkurencji. Zasady udziału oraz głosowania zostały dokładnie opisane w "POMOC" (strona główna) pod pozycją:
  "Wiersz Miesiąca - Zasady Zabawy" lub po kliknięciu w link

 8. Funkcja "Oceń wiersz"
  Jest widoczna pod każdym wierszem Autora. Ocena wiersza odbywa się w dwóch kategoriach:

  • "Treść"
  • "Warsztat"

  Użytkownik posiada ogólną pulę 11 gwiazdek (punktów oceny), które następnie rozdziela na powyższe kategorie, przy czym każda kategoria przewiduje max. 6 gwiazdek.
  Użytkownik dokonuje przydzielenia gwiazdek według własnej inwencji i klika przycisk "oceń wiersz".

  Zasady:
  Możliwość przyznania maksymalnie 11 gwiazdek zamiast 12, jak by sugerowały kategorie, utrudnia ocenę wiersza z tzw. "automatu" i zmusza do głębszego zastanowienia.
  Użytkownik ma prawo przyznać zero w jednej z kategorii (brak gwiazdek), ale zostanie poproszony w okienku o uzasadnienie skąd tak krytyczna ocena.
  System nie pozwoli na przyznanie dwóch zer, ponieważ wyznajemy zasadę, że żaden wiersz nie jest z gruntu tak zły, by zasługiwał na dwa zera.

  Wynik oceny:
  Wynik oceny wiersza jest ujęty graficznie w postaci "statystyki wiersza". Jest widoczny dopiero, gdy oceny wiersza podejmie się min. pięciu Użytkowników. O dostępności danej statystyki Autor wiersza powiadomiany jest drogą mailową (patrz ustawienia prywatności).
  W sytuacji gdy Osoba posiadająca konto na Portalu podejmie decyzję o skasowaniu konta, musi się liczyć z faktem, że oprócz jej profilu zostaną skasowane także wszystkie oceny punktowe, które wystawiła innym za pomocą "oceń wiersz".

 9. "W" jak wyróżnienie
  Literką "W" czyli wyróżnieniem Użytkownik jest nagradzany za aktywność na Portalu.
  Wyróżnionym można być wielokrotnie stąd zapis krotności:
  Wx1, Wx2, Wx3 itp. widoczny przy Awatarze i Nick'u.
  Wyróżnienia pomagają także poznawać karierę danej Osoby na Portalu.

  Lista wyróżnień:

  • wyróżnienie: Opublikowałeś 10 wierszy
  • wyróżnienie: Opublikowałeś 50 wierszy
  • wyróżnienie: Opublikowałeś 100 wierszy
  • wyróżnienie: Opublikowałeś 500 wierszy

  • wyróżnienie: Zdobyłeś jednego Przyjaciela
  • wyróżnienie: Zdobyłeś pięciu Przyjaciół

  • wyróżnienie: Wystawiłeś 100 komentarzy
  • wyróżnienie: Wystawiłeś 500 komentarzy
  • wyróżnienie: Wystawiłeś 1000 komentarzy
  • wyróżnienie: Wystawíłeś 2000 komentarzy

  • wyróżnienie: Otrzymałeś 100 komentarzy
  • wyróżnienie: Otrzymałes 500 komentarzy
  • wyróżnienie: Otrzymałeś 1000 komentarzy
  • wyróżnienie: Otrzymałeś 2000 komentarzy

  • wyróżnienie: Posiadasz staż na Portalu 1 rok
  • wyróżnienie: Posiadasz staż na Portalu 2 lata
  • wyróżnienie: Posiadasz staż na Portalu 5 lat

  • wyróżnienie: Wystawiłeś 100 odpowiedzi (na Portalu)
  • wyróżnienie: Wystawiłeś 500 odpowiedzi
  • wyróżnienie: Wystawiłeś 1000 odpowiedzi
  • wyróżnienie: Wystawíłeś 2000 odpowiedzi

  • wyróżnienie: Otrzymałeś 100 odpowiedzi (pod swoimi wierszami)
  • wyróżnienie: Otrzymałes 500 odpowiedzi
  • wyróżnienie: Otrzymałeś 1000 odpowiedzi
  • wyróżnienie: Otrzymałeś 2000 odpowiedzi

  • wyróżnienie: Zostałeś laureatem Wiersza Miesiąca
  • wyróżnienie: Zostałeś dwukrotnym laureatem Wiersza Miesiąca
  • wyróżnienie: Zostałeś pięciokrotnym laureatem Wiersza Miesiąca
  • wyróżnienie: Zostałeś dziesięciokrotnym laureatem Wiersza Miesiąca

  • wyróżnienie: Obserwuje Cię 5 Osób na Portalu (Twoją poezję)
  • wyróżnienie: Obserwuje Cię 10 Osób na Portalu
  • wyróżnienie: Obserwuje Cię 15 Osób na Portalu

  W sumie można zdobyć 32 wyróżnienia plus jedno specjalne:

  • wyróżnienie: Beta Tester - za szczególne zasługi dla Portalu

  Wyróżnienie może zostać naturalnie odebrane (downgrade) . Na przykład gdy Autor podkasuje liczbę wierszy lub usunie z "listy przyjaciół" kolejnego przyjaciela (cofając tym samym proces autoryzacji).

  Wyróżnienia prezentowane są także graficznie w postaci "odznak" na profilu Użytkownika.
  Prezentacja wszystkich możliwych odznak znajduje się w POMOC pod pozycją "Odznaki - Wyróżnienia" lub po kliknięciu w link.

 10. "NETYKIETA i dozwolone treści"
  Zachowanie Użytkownika na Portalu regulowane jest dzięki NETYKIECIE Portalu.

  1. "Dozwolone treści"
   Na Portalu zabronione jest publikowanie jakichkolwiek treści, które są sprzeczne z prawem polskim. W tym: wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej lub propagujących przemoc, obrażające uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne, naruszające prawo do prywatności. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie treści zawierających nagość, pornografię, oraz treści obsceniczne, treści nieetyczne lub powszechnie uznawane za naganne moralnie i społecznie oraz naruszające zasady etykiety lub odbiegające od tematyki Serwisu.
   Chcemy podkreślić, że oddając pewien zakres moderacji w ręce Użytkownika (patrz NETYKIETA), celem Portalu nie jest 24 godzinne nadzorowanie treści. W przypadku zgłoszenia przez Użytkownika niepożądanej/ zakazanej treści poprzez funkcję "zgłoś naruszenie" lub dostępnego formularza, Moderator usuwa treść w możliwie bliskim terminie.
   Zastrzegamy sobie możliwość dokonania korekty w Regulaminie oraz NETYKIECIE, o czym Użytkownik poinformowany zostanie drogą mailową. Dalsze używanie konta powyżej pięciu dni od otrzymaniu takiego powiadomienia równoznaczne jest z akceptacją nowych zmian. W przypadku braku akceptacji Użytkownik powinien rozpocząć procedurę usuwania konta.

 11. Fanpage - Facebook
  Fanpage "Twoje Wiersze" umieszczony na Facebook'u jest rozwinięciem Portalu "Twoje Wiersze", dlatego w celach promocyjnych ma prawo odnosić się do treści zamieszczonych na Portalu.

"Postanowienia końcowe"

Użytkownik jest zobowiązany do korzystania z założonego przez siebie konta w sposób zgodny z obowiązującym prawem polskim, normami społecznymi i obyczajowymi oraz postanowieniami niniejszego Regulaminu, z uwzględnieniem NETYKIETY. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za sposób, w jaki korzysta z założonego przez siebie konta oraz za zamieszczane przez siebie w Serwisie materiały, treści, komentarze. Dostęp do konta Użytkownika chroniony jest wybranym przez Użytkownika hasłem. Portal nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego chronienia hasła, w szczególności udostępniania go osobom trzecim.

Portal "Twoje Wiersze" zastrzega sobie prawo do:

 • zmiany funkcjonalności Serwisu w dowolnym czasie
 • czasowego zawieszania działania Serwisu
 • trwałego wyłączenia Serwisu bez archiwizowania zamieszczonych przez Użytkowników treści
 • bezzwłocznego, nieodwołalnego usunięcia dowolnej treści, bez wcześniejszego powiadomienia ani też wyjaśnień dla Użytkownika.

Jednocześnie Administracja Serwisu dołoży wszelkich starań, aby Portal działał sprawnie i prawidłowo oraz jest otwarta na sugestie Użytkowników, które mogą być wykorzystane przy kolejnych aktualizacjach.

Moderator ma prawo ukarać Użytkownika, który łamie Regulamin lub/i rażąco narusza NETKIETĘ.
W tym celu może zastosować upomnienie, zablokować czasowo dostęp do danej funkcjonalności Portalu aż do całkowitego zabanowania konta, a nawet jego usunięcia.

"Podsumowanie"

Niniejszy Regulamin udostępniany jest nieodpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.twojewiersze.pl, która umożliwia jego zapoznanie się.

Zakazane jest dostarczanie przez Użytkownika do Portalu treści o charakterze bezprawnym lub obraźliwym, a także podejmowanie działań mogących wywołać zakłócenia lub uszkodzenia działania samego Portalu.

Korzystanie z Portalu przez Użytkownika jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią niniejszego Regulaminu i pełną akceptacją jego postanowień oraz z zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.

Użytkownik może w każdej chwili zakończyć korzystanie z Usługi. W przypadku opuszczenia przez Użytkownika stron Portalu, umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną rozwiązuje się automatycznie bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń.

Za wszelkie skutki wynikłe z niewłaściwego wypełnienia formularza rejestracyjnego Portalu "Twoje Wiersze" przez Użytkownika, w szczególności polegającego na podaniu przez Użytkownika błędnych lub nieprawdziwych danych, całkowitą odpowiedzialność ponosi sam Użytkownik. Portal nie ponosi odpowiedzialności i wyłącza ją całkowicie względem osób trzecich, których dane zostały zamieszczone w formularzu rejestracyjnym bez ich wiedzy i zgody.

Administrator Portalu ma prawo zablokować dostęp do Portalu w razie stwierdzenia nieprawidłowości w korzystaniu z niego, w szczególności wystąpienia okoliczności, które mogłyby narazić na szkodę Użytkownika, lub sam Portal.

Portal "Twoje Wiersze" nie ponosi odpowiedzialności z tytułu zablokowania dostępu do Portalu, czasowego zawieszenia dostępu do Portalu na okres konieczny do usunięcia zaistniałych zagrożeń lub nieprawidłowości.

AD nie ponosi żadnej odpowiedzialności za korzystanie przez Użytkownika z Portalu, w sposób sprzeczny z postanowieniami niniejszego Regulaminu.

przejdź do Polityki Prywatności
przejdź do Netykiety
przejdź do Polityki Plików Cookies

 

x
Polityka plików cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.