X

LogowanieZapomiałaś/eś hasła? Przejdź do procedury resetującej.

NICK

Wiersz Miesiąca 0
miniatura
2021-07-15 13:25
Patrzymy na siebie
przez pryzmat nicka,
choć czasem nic z nicka
nie wynika.
Dobrze się zastanów
nad wyborem nicka,
bo czasem nick szybko
w tłumie znika.

I tak rozmyślania nad nickiem
stały się nowym wierszykiem.

Jeśli już jesteś pod tym wierszykiem -
opowiedz: Jak było
z Twoim nickiem? 🙂
autor

Ocena wiersza

Wiersz nie został jeszcze oceniony.

Oceny tego wiersza są jeszcze niewidoczne, będą dostępne dopiero po otrzymaniu 5-ciu ocen.

Zaloguj się, aby móc dodać ocenę wiersza.

Komentarze

Kolor wiersza: zielony


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Chris<sup>(*)</sup>
Chris(*)
2021-07-19
Ja myślę że "nick" pochodzi od słowa Jack Nicholson, choć mogę się mylić :P


Anielska Łza
2021-07-19
Chris, nie pytałam skąd pochodzi słowo "nick" ;)

Słońce09
Słońce09
2021-07-17
:)witaj Łezko.
Dziewięć miesięcy czekałem ,źeby zobaczyć słoneczko:).nie wiedziałem ,źe jest 400 razy większe od ziemi,czasami porównuje je do miłości.:)
Bardzo fajny integralny wiersz:)
Pozdrawiam słonecznie:)


Anielska Łza
2021-07-18
Witaj Słońce :) Właśnie dlatego dodałam tag #happening czytelniczy, by jak najwięcej osób tu zajrzało. Mam jeszcze taki luźny pomysł "O każdym nicku po wierszyku", ale to już zbyt ambitny projekt jak na moje możliwości, ale kto wie, może kiedyś spróbuję :) Pozdrawiam cieplutko :)

naskraju*<sup>(*)</sup>
naskraju*(*)
2021-07-16
Nick to jeszcze jedna nasza maska.

stoję na skraju mojego życia
czas pokurczył noce
bezsenność i opadanie powiek
nie zagłuszy mijającego dnia
pakuję powoli sny
robiąc miejsce na świtanie
i znowu wiosna usiadła naskraju

Pozdrawiam


Anielska Łza
2021-07-16
Maska? A może jednak coś, co wraz z awatarem może nas wyróżniać na forum i dużo o nas mówi, albo nie mówi nic... Bardzo piękną miniaturą opisałaś Ula swój nick :) Pozdrawiam cieplutko :)

maciejka
maciejka
2021-07-15
Mam kilka ulubionych kwiatów m.in. maciejki. Lubię ich zapach oraz to, że rozkwitają wieczorem.
Dobry pomysł miałaś...
Pozdrawiam ciepło :-)


Anielska Łza
2021-07-16
Maciejko :)) Jak dawno Cię u mnie nie było, już zdążyłam zatęsknić :) A jednak wierszyk, choć niezbyt ambitny warto było opublikować, choćby po to, by przywołać Ciebie :) Aż mi maciejką zapachniało... Pozdrawiam Cię cieplutko :)

Kornel Passer
Kornel Passer
2021-07-15
Mój nick sfrunął jak wróbelek,
niepozorny kurdupelek,
wszędzie wleci, wszędzie bywa,
ciekawości mu nie zbywa.

Cóż , że szary jest biedaczek
niepozorny z niego ptaszek,
czasem nagle przylatuje,
wtedy wiersze mi sygnuje.

*passer łac. wróbel, mazurek


Anielska Łza
2021-07-16
Pamiętam :) Napisałeś mi kiedyś wyjaśnienie swojego nicka pod jakimś moim wierszem, a przy okazji przypomniała mi się Twoja rymowankowa przekomarzanka z Pianistą pod moim wierszem o wróbelku :)) Podziwiam, że Wy tak na zawołanie rymowankami sypiecie :) Pozdrawiam cieplutko :)

Mitylene
Mitylene
2021-07-15
Mój nick wywodzi się z zainteresowania kulturą starożytną, a dokładnie grecką :) Mitylene to wyspa , z której pochodzi Safona :) Pozdrowionka :)


Mitylene
2021-07-16
Dziękuję za wyjaśnienie :) Miłego dnia Aniele :)

Anielska Łza
2021-07-16
Jak jest z moim nickiem... Staram się być przyjacielskim i opiekuńczym Aniołem, a że Anioły też mają swoje chwile słabości i czasem płaczą, tak zrodziła się Anielska Łza :))

Mitylene
2021-07-16
A ja zastanawiam się jak jest z Twoim nickiem Anielska Łzo?:) :)

Anielska Łza
2021-07-15
Witaj Mitylene :) Wiesz, nigdy wcześniej nie zetknęłam się z poezją Safony, koniecznie muszę to nadrobić. Podobno Platon nazywał Safonę dziesiątą Muzą :) Pozdrawiam Cię cieplutko :)

sisy89
sisy89
2021-07-15
Kiedy po raz pierwszy logowałam się na jakimś portalu poetyckim (pamiętam nawet jakim ;)) mój nick był przypadkowy (poza liczbą 89 bo to mój rok urodzenia). Z kolei teraz kojarzy mi się z cesarzowa Sisi, choć ja na końcu mam literkę "y" :)

Pozdrawiam serdecznie :)


Anielska Łza
2021-07-18
No i właśnie o tym jest ten wierszyk, nawet jeśli czasem "nic z nicka nie wynika", to jednak coś wynika :))

sisy89
2021-07-17
Tak, właśnie słyszałam o tym! To już jednak było długo, długo potem, kiedy mój nick tak do mnie przylgnął, że już żaden inny mi nie pasował:) Chociaż... Myślę, że w życiu nie ma przypadków, nawet nasze nicki coś tam o nas mówią, nawet jeśli sami nie zdajemy sobie z tego sprawy :)

Dobrej nocy :)

Anielska Łza
2021-07-15
A może Twój nick wcale nie jest taki przypadkowy? Wiesz, że cesarzowa Sisi też pisała wiersze? Było to wyrazem buntu i niezgody na otaczający ją świat, podobnie jak inne jej pasje. Chyba tak mają wszyscy poeci :) Pozdrawiam cieplutko :)

Liliana Bovemsol <sup>(*)</sup>
Mój pseudonim jest ściśle związany z łaciną. Amabilia jest imieniem pochodzenia łacińskiego od słowa "amabilis" o znaczeniu "sympatyczny/godny miłości"
Bovemsol zaś wywodzi się z połączenia słów bovem (odmiana [biernik liczby pojedynczej] słowa "bos" czyli byk ) oraz sol (słońce) co można luźno przetłumaczyć na "młode słońce" oraz łączy się z faktem iż mój znak zodiaku to właśnie byk.


Anielska Łza
2021-07-15
Witaj Amabilio :) Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie swojego nicku :) "Młode słońce" bardzo ładnie brzmi, zupełnie jak "młoda dziewczyna ze słońcem w oczach", a dodatkowo mam przed oczami Piwonię Amabilis o pięknych białoróżowych kwiatach :) Pozdrawiam Cię cieplutko :)

konvalove
konvalove
2021-07-15
Cóż, u mnie nick to po prostu schowana w pigułce miłość do konwalii - odkąd pamiętam były moimi ulubionymi kwiatami, i tak zostało do dzisiaj.


Anielska Łza
2021-07-15
Mnie konwalie kojarzą się tylko z Podlasiem, w mazowieckich lasach nigdy nie zdarzyło mi się ich spotkać. Wiesz, kiedyś marzyłam o ślubie w maju, kiedy kwitną konwalie, by pójść do ołtarza z bukietem konwalii. Ślub był jednak na początku września i najładniejsze kwiaty jakie były w kwiaciarni to były żółte róże o płatkach z czerwonym brzegiem :) Ale zapach konwalii często przewija się przez moje wiersze :) Pozdrawiam cieplutko :)

ZaspanyV
ZaspanyV
2021-07-15
Bardzo interesujące zagadnienie, i przyznam szczerze, sam chciałem napisać coś podobnego, ale w innym spojrzeniu.
Jeśli chodzi o mój nick na tym portalu, to spraw jest dość oczywista i nie oczywista zarazem. Wchodząc w świat poezji publikowanej, tu i tam, chciało by się podpisać i własnym mieniem, lecz jednak gdy chce się dostać "najszczerszą opinię" nie związaną jakkolwiek z własną personą na tle wiersza, stosuje się nick, i w tym przypadku miałem w głowie tyle tych nazwisk, które już funkcjonują jako czynności , albo przymiotnikowo opisują cechy, jak np "Zabiegany, Modry, Zanany, czy chociażby i Zaspany (choć nigdy nie spotkałem się personalnie z takim nazwiskiem). Fakt, że często lepiej się czuję w nocy i przez to jest się nie wyspanym w dzień, jeszcze bardziej to motywuje. Poza tym lubię bardzo abstrakcję onirycznej materii snu :D a V na końcu miało być grą "spostrzegawczości". gdyż chciałem po upływie czasu dostawiać tam kolejne litery, by po jakimś czasie było "Vi",, potem "Vin" i tak dalej aż do pełnego słowa Vincent, czyli imienia malarza którego naprawdę sztukę podziwiam. Niestety jednak nie da się zmieniać nicku od tak sobie bo dostaje się gwiazdkę (*), więc zostało tak jak jest :)


ZaspanyV
2021-07-16
Email wysłany ;) Jakby co, jesteśmy w kontakcie.

Anielska Łza
2021-07-15
Witaj Zaspany :) Chyba rzeczywiście nie ma takiego nazwiska, ale Twój nick bardzo mi się podoba, zwłaszcza że mnie też często zdarza się siedzieć w nocy na Portalu, a potem rano ledwo patrzę na oczy, ale wiem, że było warto. Muszę przyznać, że czekałam na Twoje pojawienie się na forum, bo chcę Cię prosić o kontakt w sprawie kolejnego konkursu. Napisz do mnie proszę, na adres mailowy, który znajdziesz na moim profilu. Pozdrawiam Cię cieplutko :)

Baba-Goga
Baba-Goga
2021-07-15
Ciekawy temat wywołałaś.
Jestem twórcą-amatorem. Moja twórczość jest moją "prywatą". Dużo myślałam nad zarejestrowaniem się na portalu. Potem nad nickiem.
Gdy popatrzyłam pod jakimi nickami figurują użytkownicy uznałam, że mój także nie musi być związany z danymi personalnymi. Skoro nie ma takiego obowiązku. Ale chciałam, żeby z mojego nicka coś jednak wynikało :)
Baba - bo jestem kobietą i jestem z tego dumna, bo mam charakter [a czasem charakterek :)] , no i ... część moich wierszyków jest adresowana do dzieci (które reprezentuje moja Wnuczka).
Goga - bo nie lubię zdrobnienia Gosia, a Małgosia było za trudne dla Szkraba uczącego się mówić :D
Byłam przez pewien czas Baba-Goga … i tak zostało. A tak na marginesie - zdrobnienie Gosia od Goga - jakoś mi tu nie przeszkadzało - ot babska logika :))
Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy podpisują się - tak, jak Marek - własnym nazwiskiem i tych którzy wolą pozostać anonimowi.


Baba-Goga
2021-07-15
Wywołałaś Anielska ciekawe historie.
W końcu - najbardziej lubimy mówić o sobie :))
Pozdrawiam ciepło Ciebie i wszystkich, którzy się tu ujawnili.
:)

Anielska Łza
2021-07-15
W sumie zaczęło się od pewnej rozmowy poza Portalem na temat nicków i zrymowanego przypadkowo stwierdzenia, "czasem nic z nicka nie wynika" i tak zrodził się pomysł na taka niezbyt ambitna luźną rymowankę, która jak widzę jednak wzbudziła zainteresowanie. U mnie Anioły były niemal od zawsze, a że ja często płaczę, czasem z byle powodu... tak zrodziła się "Anielska Łza", choć czasem mi do Anioła bardzo daleko :) Pozdrawiam cieplutko :)

Marek Żak
Marek Żak
2021-07-15
Zawsze i z definicji publikuję i biorę udział w dyskusjach pod własnym nazwiskiem. Pozdrawiam serdecznie. Marek


Anielska Łza
2021-07-15
Jesteś jednym z niewielu publikujących tu poetów, którzy podpisują się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Zauważyłam, że często na forach łatwiej brać udział w dyskusjach zza parawanu nicka, szczególnie w tych bardzo burzliwych dyskusjach. Pozdrawiam cieplutko :)


Pokaż mniej


X

Napisz powód zgłoszenia komentarza do moderacji

X

Napisz powód zgłoszenia wiersza do moderacji

 

x
Polityka plików cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.

Klauzula Informacyjna

Szanowni Użytkownicy

Od 25 maja 2018 roku w Unii Europejskiej obowiązuje nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

W praktyce Internauci otrzymują większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi.

O tym kto jest Administratorem Państwa danych osobowych, jak je przetwarzamy oraz chronimy można przeczytać klikając link umieszczony w dolnej części komunikatu lub po zamknięciu okienka link "Polityka Prywatności" widoczny zawsze na dole strony.

Dokument Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

Czytaj treść polityki prywatności