X

LogowanieZapomiałaś/eś hasła? Przejdź do procedury resetującej.

CZARY PRZESTAŁY DZIAŁAĆ

Wiersz Miesiąca 0
rymowany
2020-08-17 07:26
Złote włosy rozwiane na wietrze
Leśna wróżka idzie drogą przez las
Gdzie spojrzy tam zakwitają kwiaty
Tylko iskier w oczach coraz mniej
Nie przetrwało co miało trwać wiecznie
Nalewki straciły swoje moce
Czary wróżki przestały działać
Pozostały samotne noce
autor

Ocena wiersza

Wiersz nie został jeszcze oceniony.

Oceny tego wiersza są jeszcze niewidoczne, będą dostępne dopiero po otrzymaniu 5-ciu ocen.

Zaloguj się, aby móc dodać ocenę wiersza.

Komentarze

Kolor wiersza: zielony


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Chris<sup>(*)</sup>
Chris(*)
2020-08-20
Na wstępie ten wiersz "rymowany" jeszcze bym trochę dorymował ;) Po drugie poradziłbym Wróżce złapać Matyldę za włosy i ogolić ją na łyso. Jakaś kara musi być, nie?
Po trzecie chłopak na pewno oglądał film "Bruce Wszechmogący" i już na niebie pojawiły się przeprosiny i gdzie Wróżka nie spojrzy wszystko jej mówi "wybacz mu". Jakby co trzeba dorzucić oczy kota ze Shreka. Podsumowując do tematu podchodzę optymistycznie ;)


Anielska Łza
2020-08-20
Ja tylko pragnę przypomnieć, że motyw czarnowłosej Matyldy pojawił się dzięki Tobie, a potem już jakoś "samo" się napisało. Oczy kota że Shreka? Obawiam się, że tak łatwo nie będzie... ale podoba mi się Twój optymizm :)

E. Chmurka
E. Chmurka
2020-08-18
Kiedy zaawansowana technologia magiczna nie daje sobie rady, trzeba sięgnąć po bardzo proste rozwiązania ... podobno ... :)

Pozdrawiam "pochmurnie" ;)


Anielska Łza
2020-08-20
Proste rozwiązania? Żeby to było takie proste...

zmis
zmis
2020-08-18
Jako doświadczony(trochę w psychotronice), mogę zapewnić że czary działają czasem ze zwłoką. Proszę trochę poczekać, bo co uruchomione, to nadal się rozwija. Pozdrawiam.


Anielska Łza
2020-08-18
Panie Zdzisławie, dlatego właśnie wspomnienia zebrane do szklanej kuli i postawione na kominku a nie spalone w tymże kominku, żeby przypominały o dobrych chwilach , bo tych było zdecydowanie więcej niż złych, a i te złe... aż takie złe nie były. Historia jeszcze się nie zakończyła, bo i szkoda byłoby ją kończyć w takim właśnie momencie. Pozdrawiam cieplutko :)

Beata1
Beata1
2020-08-17
Może wróżka powinna baczniej przyjrzeć się kwiatom. Może w jednym z nich mieszka zamyślony mały książę z zabawnie przekrzywioną koroną spragniony nalewki:) A jeśli czary podziałały aż za dobrze to może nawet dwóch lub trzech spragnionych:) Pozdrawiam Agato:)


Beata1
2020-08-17
Co za dużo to niezdrowo. Na pewno w bajkach żyją długo i szczęśliwie bo trzymają się tej zasady:)

Anielska Łza
2020-08-17
Beato, a może już czas skończyć z tymi nalewkami, bo jeśli za dużo się wypije to i myśli się zmieniają i mowa inna... a potem gdy już nalewki przestają działać to się okazuje, że książę, to zwykły facet z różnymi wadami a ta, co miała być uroczą wróżką, to paskudna wiedźma... Pozdrawiam cieplutko :)

LidiaM-9
LidiaM-9
2020-08-17
Skoro kwiaty jednak zakwitają pod wpływem spojrzenia, to może wystarczy zmienić recepturę nalewek i czary znowu zadziałają...


Anielska Łza
2020-08-17
Zmienić recepturę nalewek? Cenna rada, Lidio :) Muszę o tym pomyśleć :)

Marek Żak
Marek Żak
2020-08-17
Niech to przeanalizuje, bo nic się nie dzieje bez przyczyny:). Pozdrawiam


Marek Żak
2020-08-17
Nie znam się na wróżkach, ale dzięki:). Pozdrawiam

Anielska Łza
2020-08-17
Wiesz, Marku, ja myślę, że wróżkę zgubiło... zbytnie gadulstwo, to cecha wszystkich wróżek, jak widać nie zawsze pozytywna :)

BardzoBardzo
BardzoBardzo
2020-08-17
on na pewno trafi na jakąś grubą, brzydką, głupią i wredną co mu życie uprzykrzy i jeszcze będzie żałował to pewne,
tylko niech się wróżka nie upija tymi eliksirami bo tam mogą być procenty i pierwiastki i inne takie tam.
Tylko się porządnie wybeczeć w poduszkę kryształowe kule ze wspomnieniami do pudła i spalić we wulkanie albo na sabacie.
A potem to już samo pójdzie byle by na sabatach nie szalała znowu i się znajdzie jaki młody przystojny naśladowca Adonisa
Z drugiej strony strasznie się zafiksowałem na to pomaganie tej Wróżce... dziwne trochę
Pozdrawiam i Dziękuję


BardzoBardzo
2020-08-18
niestety przymusowy, jestem mały litraż i ledwo jaki napar z rumianku lub inny liść poziomki a już mi się w głowie kręci. dla tego wszelkiej maści dekokty nie dla mego podniebienia to podnieta

Anielska Łza
2020-08-18
O, już kolejny poeta na TW deklaruje się jako abstynent :)

BardzoBardzo
2020-08-18
znaczy wiem że wyobraźnię można wytrenować
co do naleweczek to żadnej do ust nie biorę. to otępia otumania ogłupia i jeszcze kilka innych "o" robi z umysłem

Anielska Łza
2020-08-18
Zaczynam się obawiać, że to Ty chyba jakiejś naleweczki ciut za dużo sobie chlapnąłeś, albo ta Twoja bujna wyobraźnia to wrodzona...

BardzoBardzo
2020-08-18
jak to skąd.. wróżka nie wie skąd? uuu niedobrze za dużo eliksirków no dobra podpowiem.... trzeba iść do portu zaczepić jakiegoś smagłego umięśnionego marynarza zaciągnąć go do łóżka i trochę, ten tego, a jak zaśnie to pogrzebać mu trochę we snach to się coś znajdzie potem wystarczy zmaterializować i wuala lalala

Anielska Łza
2020-08-18
Ale Ty masz pomysły :) :) :) A skąd wziąć zęby rekina?

BardzoBardzo
2020-08-18
jak sobie chcesz :D proponuje oprawkę w postaci skrwawionych zębów rekina w szerokim morderczym uśmiechu nad każdą głową, niedoszłej of...znaczy byłego ukochanego ;) xD

Anielska Łza
2020-08-18
Oczywiście, że wróżka zrobi po swojemu, a więc... szklana kula na półkę nad kominkiem :)

BardzoBardzo
2020-08-18
nie radzę stawiać tych kul na kominku trzymać będą przypominały i utrudniały "rozpoczęcie nowego rozdziału". poważnie to jedna z praktyk prawidłowego zakańczania związku. zdjęcia i pamiątki spakować i na strych. oczywiście jak wróżka chce to może zrobić jak chce. Ja tylko mówię ;)
Pozdrawiam i Dziękuję

Anielska Łza
2020-08-17
Oj, BardzoBardzo... rzeczywiście nieco się zafiksowałeś,,, ale rady cenne, zwłaszcza ta o zamykaniu wspomnień w szklanej kuli... będzie piękną ozdobą kominka, a beczeć nie warto, bo potem trzeba mocno się malować, żeby śladów łez nie było widać. Pozdrawiam wieczornie :)

Anuk
Anuk
2020-08-17
W takich momentach można próbować przypomnieć sobie pierwsze momenty tej relacji. Co zadziałało? Jaka magia przyciągnęła ich ku sobie? Co ich połączyło? - odszukać początek, wrócić do źródła.........
czasem to pomaga :) Pozdrawiam gorąco


Anuk
2020-08-17
Dokładnie :)

Anielska Łza
2020-08-17
To by znaczyło, że nie mogę jeszcze zakończyć tej historii...

Anuk
2020-08-17
Oooo to pięknie, trzeba znowu sięgnąć gwiazd...koniecznie!

Anielska Łza
2020-08-17
Na początku... to chyba były gwiazdy... :)

Iks Weli
Iks Weli
2020-08-17
Oj tam, mały kryzysik, a już, że nie działa :) Czyżby wróżka straciła pewność siebie? A może dotarło do niej, że nie jest tak wyzwolona i niezależna, jak jej się wydawało?


Anielska Łza
2020-08-17
We wróżkowym domku nie ma telewizora :)

Iks Weli
2020-08-17
O tym samy słoiczku mówimy :) Zobaczymy. Serducho lubi psocić. Kto wie, co się może zdarzyć w życiu kogoś, kto z mocą, czy bez, zwana jest w historyjce wróżką? :) Z OSTATNIEJ CHWILI: Wiemy już dlaczego wróżki tracą moc. Covid 19 głównym podejrzanym. Zobacz więcej... ;) Niech zacznie od wyrzucenia telewizora ;) A ma? Uuu, czas mi wrócić do lektury :)

Anielska Łza
2020-08-17
Ale ja nie mówię o mocach zamkniętych w słoiczku, raczej w sercu... Może wróżka musi trochę nad sobą popracować, coś nie coś w sobie zmienić... może On wcale tak daleko nie odszedł...

Iks Weli
2020-08-17
Takiej mocy nie da się na dłużej zamknąć :) Każdy słoiczek ktoś wreszcie odkręci ;) Pamiętam też, że trochę za bardzo czasem popadała w kobiecość ;) coś tam nawet miksturzyła pod dyktando swojej profesorki, co by zmonopolizować sobie mężczyznę, ale to nieporozumienie było, dobrze pamiętam? W każdym razie... On słyszy...? Głosy? Uj, to niedobrze :))

Anielska Łza
2020-08-17
Wiesz, wróżki opiekują się lasem i przyrodą, z ludźmi nie zawsze mają dobry kontakt. Moja wróżka, jak pamiętasz, chciała pomóc człowiekowi, nie planowała, że się w nim zakocha i gdy po wypiciu magicznego eliksiru straciła swoją moc i stała się zwykłą kobietą, szara codzienność nieco ją zaskoczyła, nie była na nią przygotowana, a kajecik z tajemnymi recepturkami okazał się być zupełnie nieprzydatny, ale... jest sposób, by wróżka odzyskała swoją moc, ale o tym na razie cicho szaaaaa, bo On usłyszy... :)

Iks Weli
2020-08-17
Ze swojego wyobrażenie i niezwerbalizowanej definicji słowa "wróżka" :) Taka magiczna i odlotowa oraz zwiewna i ulotna, co to po sobie zawsze coś zostawia - istota wplątana, u Ciebie, w postać człowieka, którego każdy może minąć, nie wiedząc, jaka jest wyjątkowa. Zresztą, jakie by nie przejawiała zewnętrzne formy i tak dla mnie "wróżka" pozostanie jedną z tych istot, które zwie się "widzącymi" albo "wiedzącymi". Wiem, to trochę zniekształca Twoją bohaterkę, ale czy na gorsze, to bym nie powiedział ;) Czy tak?

Anielska Łza
2020-08-17
Czas pokaże, czy to tylko kryzysik. Zaraz, zaraz, a gdzie Ty wyczytałeś, że ta wróżka była wyzwolona i niezależna?

Salymon
Salymon
2020-08-17
Jest sprzeczność w tej historii... Kwiaty zakwitają więc czary nie przestały działaś... Jednak prawda to stara jak świat i powszechnie znana że magia opiera się przede wszystkim na wierze i woli rzucającego czary... Więc może uwierz w swą moc?


Anielska Łza
2020-08-17
Czary na kwiaty jeszcze działają, na ludzi już nie. Ale może to tylko chwilowa niedyspozycja mojej wróżki :)

Kornel Passer
Kornel Passer
2020-08-17
To piękno wydestylowane z życie pod postacią wiersza ma swoją wartość. A życiu nie będę się mądrzył. Wiersz przykuwa uwagę. Pozdrawiam serdecznie. Poz tym nigdy nie wiadomo, czy sytuacje opisane w wierszu dotyczą jego osobiście , czy może podmiotu lirycznego. Podkreślam, że nie stawiam pytania.


Anielska Łza
2020-08-17
Kornelu, moje opowiadania o Wróżce były i nadal pozostają tylko bajkami. Pozdrawiam cieplutko :)

Meyling Nall
Meyling Nall
2020-08-17
Jeśli nawet czary go nie utrzymały, widać że nigdy nie należał do niej. Może powinna zwrócić wzrok na elfy. One są dość stałe w uczuciach.


Anielska Łza
2020-08-17
To na szczęście tylko wytwór mojej fantazji, ale te elfy... warte zastanowienia :)


Pokaż mniej


X

Napisz powód zgłoszenia komentarza do moderacji

X

Napisz powód zgłoszenia wiersza do moderacji

 

x
Polityka plików cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce plików cookies. Czytaj więcej.

Klauzula Informacyjna

Szanowni Użytkownicy

Od 25 maja 2018 roku w Unii Europejskiej obowiązuje nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

W praktyce Internauci otrzymują większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi.

O tym kto jest Administratorem Państwa danych osobowych, jak je przetwarzamy oraz chronimy można przeczytać klikając link umieszczony w dolnej części komunikatu lub po zamknięciu okienka link "Polityka Prywatności" widoczny zawsze na dole strony.

Dokument Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.

Czytaj treść polityki prywatności